
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.75 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.45 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Min Input Voltage | 8.6 V |
| Output Current | 5 mA |
| Output Voltage | 38 V |
| Max Output Current | 6 mA |
| Operating Supply Current | 1 mA |
| Max Input Voltage | 38 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Power | 650 mW |
| Min Output Voltage | 3.5 V |
| Max Output Voltage | 38 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 60
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67622
Ext.Price$0.67622
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67622 | $0.67622 |
| 10 | $0.53856 | $5.38560 |
| 25 | $0.49040 | $12.26000 |
| 50 | $0.44655 | $22.32750 |
| 100 | $0.40662 | $40.66200 |
| 300 | $0.38567 | $115.70100 |
| 500 | $0.36579 | $182.89500 |
| 1000 | $0.34464 | $344.64000 |
